Graficul de desfăşurare a admiterii la facultăţi
Sesiunea din septembrie 2021

Pentru specializarea Artele spectacolului (actorie) în limba română

6-10 septembrie

Înscrierea candidaţilor

11 septembrie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

12 septembrie

Etapa I (Proba eliminatorie)

13 septembrie

Etapa a II-a (Proba I atelier, Proba II monolog)

14 septembrie

Afişarea rezultatelor inițiale

14 septembrie

Confirmarea locurilor

15 septembrie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Artele spectacolului (actorie) în limba maghiară

6-8 septembrie

Înscrierea candidaţilor

8 septembrie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

9 septembrie

Etapa I (Proba eliminatorie)

10 septembrie

Etapa a II-a (Proba I atelier, Proba II monolog)

13 septembrie

Afişarea rezultatelor inițiale

14 septembrie

Confirmarea locurilor

15 septembrie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Artele spectacolului (regie) în limba română

6-8 septembrie

Înscrierea candidaţilor

9 septembrie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

10 septembrie

Etapa I (Proba eliminatorie)

11 septembrie

Etapa a II-a

12 septembrie

Afișarea rezultatelor și depunerea contestațiilor

13 septembrie

Rezolvarea contestațiilor și afișarea rezultatelor

14 septembrie

Confirmarea locurilor

15 septembrie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Teatrologie (Jurnalism teatral, Management cultural) în limba română

6-8 septembrie

Înscrierea candidaţilor

9 septembrie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

11 septembrie

Evaluarea scrisorilor motivaționale ale candidaților

13 septembrie

Afişarea rezultatelor inițiale

14 septembrie

Confirmarea locurilor

15 septembrie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Teatrologie (Jurnalism teatral) în limba maghiară

6-8 septembrie

Înscrierea candidaţilor

8 septembrie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

9 septembrie

Evaluarea scrisorilor motivaționale ale candidaților

10 septembrie

Afişarea rezultatelor inițiale

13 septembrie

Confirmarea locurilor

15 septembrie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Cinematografie, fotografie, media

6-8 septembrie

Înscrierea candidaţilor

8 septembrie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

9 septembrie

Etapa I (Proba eliminatorie)

10 septembrie

Etapa a II-a

13 septembrie

Afişarea rezultatelor inițiale

14 septembrie

Confirmarea locurilor

15 septembrie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Filmologie

6-8 septembrie

Înscrierea candidaţilor

8 septembrie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

9 septembrie

Colocviu

13 septembrie

Afişarea rezultatelor inițiale

14 septembrie

Confirmarea locurilor

15 septembrie

Afișarea rezultatelor finale

NOTA: