Graficul de desfăşurare a admiterii la facultăţi
Sesiunea din iulie 2021

Pentru specializarea Artele spectacolului (actorie) în limba română

12-15 iulie

Înscrierea candidaţilor

17 iulie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

18-19 iulie

Etapa I (Proba eliminatorie)

20-26 iulie

Etapa a II-a (Proba I atelier, Proba II monolog)

27 iulie

Afişarea rezultatelor inițiale

28 iulie

Confirmarea locurilor

29 iulie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Artele spectacolului (actorie) în limba maghiară

12-15 iulie

Înscrierea candidaţilor

16 iulie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

17 iulie

Etapa I (Proba eliminatorie)

18 iulie

Etapa a II-a (Proba I atelier, Proba II monolog)

19 iulie

Afişarea rezultatelor inițiale

20-21 iulie

Confirmarea locurilor

29 iulie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Artele spectacolului (regie) în limba română

12-15 iulie

Înscrierea candidaţilor

17 iulie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

19 iulie

Etapa I (Proba eliminatorie)

21 iulie

Etapa a II-a

23 iulie

Afișarea rezultatelor și depunerea contestațiilor

24 iulie

Rezolvarea contestațiilor și afișarea rezultatelor

28 iulie

Confirmarea locurilor

29 iulie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Teatrologie (Jurnalism teatral, Management cultural) în limba română

12-15 iulie

Înscrierea candidaţilor

16 iulie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

17-20 iulie

Evaluarea scrisorilor motivaționale ale candidaților

27 iulie

Afişarea rezultatelor inițiale

28 iulie

Confirmarea locurilor

29 iulie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Teatrologie (Jurnalism teatral) în limba maghiară

12-15 iulie

Înscrierea candidaţilor

16 iulie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

17-18 iulie

Evaluarea scrisorilor motivaționale ale candidaților

19 iulie

Afişarea rezultatelor inițiale

20-21 iulie

Confirmarea locurilor

29 iulie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Cinematografie, fotografie, media

12-15 iulie

Înscrierea candidaţilor

16 iulie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

19-20 iulie

Etapa I (Proba eliminatorie)

21-22 iulie

Etapa a II-a

23 iulie

Afişarea rezultatelor inițiale

26-27 iulie

Confirmarea locurilor

29 iulie

Afișarea rezultatelor finale

Pentru specializarea Filmologie

12-15 iulie

Înscrierea candidaţilor

16 iulie

Afişarea listelor cu candidaţi înscrişi

19 iulie

Colocviu

20 iulie

Afişarea rezultatelor inițiale

21-22 iulie

Confirmarea locurilor

29 iulie

Afișarea rezultatelor finale

NOTA: