Calendar admitere

Graficul de desfăşurare a admiterii la facultăţi
Sesiunea din septembrie 2017

 

1. Matematică şi Informatică

  • 11-12 septembriePerioada de înscriere
  • 13 septembrie Probele scrise ale examenului de admitere
  • 13 septembrie Afișarea rezultatelor probelor scrise
  • 13 septembrie Depunerea contestațiilor la proba scrisă de specialitate
  • 13 septembrie Rezolvarea contestațiilor
  • 13 septembrie Afișarea rezultatelor concursului de admitere
  • 14 septembrie Confirmarea locului obținut
  • 14 septembrie Afișarea rezultatelor admiterii după confirmări
  • 15 septembrie Plata taxei de școlarizare de către candidații admiși la taxă după confirmări
  • 15 septembrie Depunerea cererilor de ocupare a unui loc disponibil după confirmări 
  • 15 septembrieAfişarea listei candidaților repartizați pe bază de cerere pe locurile disponibile
  • 15 septembrie Confirmarea locurilor de către candidații repartizați pe bază de cerere
  • 15 septembrieAfişarea rezultatelor finale

2. Fizică

  • 11-14 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 15 septembrieSusținerea interviului
  • 15 septembrie Afişarea rezultatelor
  • 15 septembrie Contestații și afişarea rezultatelor după contestații
  • 18-19 septembrie Confirmarea locului
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

3. Chimie şi Inginerie Chimică

  • 6-8 și 11 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 12 septembrie Interviul și afişarea rezultatelor
  • 12-13 septembrie Depunerea şi rezolvarea contestaţiilor și afişarea rezultatelor după contestaţii
  • 14-15 septembrie Prima etapă de confirmare a ocupării locului
  • 15 septembrie Afişarea rezultatelor după prima etapă de confirmare
  • 18 septembrie A doua etapă de confirmare a ocupării locului de către candidaţii admişi în urma redistribuirii locurilor rămase vacante după prima etapă de confirmări
  • 18 septembrie Afişarea rezultatelor după a doua etapă de confirmare
  • 20 septembrieAfişarea rezultatelor finale

4. Biologie şi Geologie

  • 6-8,11 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 12septembrie Interviu
  • 13 septembrie Afişarea rezultatelor
  • 13-15septembrie Confirmarea locului
  • 18septembrie Redistribuirea locurilor disponibilizate
  • 18-19 septembrieConfirmarea locului după redistribuiri
  • 19 septembrie Afişarea rezultatelor finale

5. Geografie

  • 6-9 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie Interviu
  • 12 septembrie Afişarea rezultatelor inițiale
  • 13-15 septembrie Confirmarea locului
  • 16 septembrie Afişarea rezultatelor intermediare
  • 18 septembrie Confirmarea locului după redistribuire
  • 19 septembrieAfişarea rezultatelor finale

6. Ştiinţa şi Ingineria Mediului

  • 6-9, 11 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 12septembrie Susținerea interviului
  • 12 septembrie Afișarea rezultatelor interviului
  • 13 septembrieComunicarea rezultatelor
  • 13-16 septembrieConfirmarea locului
  • 18 septembrie Glisări și redistribuiri
  • 18-19 septembrieConfirmarea locului (buget și taxă) după glisări
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

7. Drept

  • 6-8 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie Probă scrisă/Interviu
  • 15 septembrie Afișarea rezultatelor
  • 16-17septembriePerioadă de contestații și afișarea rezultatelor finale
  • 18-20 septembrie Confirmarea locurilor, redistribuiri

8. Litere

  • 7-9 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie Examen
  • 14 septembrie Afișarea rezultatelor inițiale
  • 15 septembrie Contestații
  • 16-18 septembrie Confirmarea locului
  • 20 septembrieAfişarea rezultatelor finale

9. Istorie și Filosofie

  • 6-8 și 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 14 septembrie Desfășurarea probelor
  • 15 septembrie Confirmarea locului
  • 18 septembrie Afișarea rezultatelor

10. Sociologie și Asistență Socială

  • 6-9 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie Evaluarea dosarului / Proiectului
  • 12 septembrieAfişarea rezultatelor
  • 12-14 septembrie Confirmarea locului
  • 18 septembrieRezultate finale

11. Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei

  • 6-7 septembrieÎnscrierea candidaţilor
  • 11-12 septembrieSusținerea examenului
  • 13 septembrieAfișarea rezultatelor
  • 14-15 septembrieConfirmarea locului, depunerea cererilor de redistribuire
  • 18 septembrieComunicarea rezultatelor dupa redistribuiri și confirmarea locului dupa  redistribuiri
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

12. Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor

  • 6-9 septembrieÎnscrierea candidaţilor
  • 9 septembrie Afişarea listei cu candidaţii înscrişi
  • 11 septembrie Culegerea și înregistrarea observațiilor
  • 11 septembrie Afișarea programării susținerii probei de admitere (examen scris)
  • 12 septembrieSusținerea probei de admitere (examen scris) (ora 9.00 sau 14.00 doar pentru cei înscriși la două programe de studii)
  • 12 septembriePrelucrarea datelor, comunicarea rezultatelor la proba de admitere
  • 13 septembrie Înregistrarea și soluționarea contestațiilor la proba de admitere
  • 13 septembriePrelucrarea datelor, comunicarea rezultatelor după distribuirea locurilor 
  • 14 septembrieConfirmarea locului
  • 18 septembrieComunicarea rezultatelor la sfârșitul sesiunii de admitere

13. Studii Europene

  • 6-10 septembrieÎnscrierea candidaţilor
  • 11 septembrieInterviu
  • 12 septembrie Afişarea rezultatelor
  • 12-14 septembrie Confirmarea locului
  • 14 septembrie Redistribuirea locurilor neocupate
  • 15-19 septembrieConfirmarea locului după redistribuire
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

14. Business

  • 6-11 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie Evaluarea portofoliului/dosarului de carieră
  • 11 septembrie Afişarea rezultatelor iniţiale
  • 11-12 septembrie Depunerea și soluționarea contestaţiilor
  • 13 septembrie Afișarea rezultatelor după contestații
  • 13-15 septembrie Confirmarea locului
  • 15 septembrie Redistribuirea locurilor rămase neocupate
  • 16-17 septembrie Confirmarea locului după redistribuiri
  • 18 septembrie Afişarea rezultatelor finale

15. Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării

  • 6-12 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie Interviuri
  • 14 septembrie Rezultate inițiale
  • 15-16septembrie Contestaţii, înregistrarea observațiilor, erorilor, omisiunilor
  • 15-17 septembrie Confirmarea locului
  • 18 septembrie Redistribuiri
  • 18 septembrie Rezultate după redistribuiri
  • 19 septembrie Confirmarea locului după redistribuiri
  • 20 septembrieAfişarea rezultatelor finale

16. Educaţie Fizică şi Sport

  • 6-8 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 9 septembrie Procesarea datelor
  • 11 septembrie Testul grilă/susținerea proiectului
  • 13 septembrie Procesarea datelor, afișarea rezultatelor
  • 14 septembrie Contestații
  • 14-15 septembrie Confirmarea locului
  • 16 septembrie Redistribuiri
  • 18-19 septembrieConfirmarea locului după redistribuiri
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

17. Teologie Ortodoxă

  • 6-7 septembrie Înscrierea candidaţilor si depunerea proiectelor de cercetare
  • 8-11 septembrie Evaluarea proiectelor
  • 12 septembrie Afişarea rezultatelor
  • 12-13 septembrieConfirmarea locului
  • 14 septembrie Redistribuiri
  • 15 septembrie Afişarea rezultatelor finale

18. Teologie Greco-Catolică

  • 6-15 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 16 septembrie Susținerea proiectului
  • 16 septembrie Afişarea rezultatelor inițiale
  • 18 septembrie Confirmarea locului
  • 19 septembrie Afişarea rezultatelor finale

19. Teologie Reformată

  • 6-18 septembrie (excepție duminicile) Înscrierea candidaţilor
  • 19 septembriePrezentarea planului de cercetare
  • 19 septembrieAfişarea rezultatelor și confirmarea locului
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

20. Teologie Romano-Catolică

  • 11-15 și 18 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 19 septembrie Evaluarea proiectelor / Afişarea rezultatelor
  • 20 septembrieConfirmarea locului
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

21. Teatru şi Televiziune

Teatru, film și multimedia

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrieAfişarea listelor cu candidații înscriși
  • 17 septembrie Probe
  • 18 septembrie Afișarea rezultatelor
  • 18 septembrie Confirmarea locului
  • 19 septembrieAfișarea rezultatelor finale

Actorie și regie

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrieAfişarea listelor cu candidații înscriși
  • 17 septembrie Probe
  • 18 septembrie Afișarea rezultatelor
  • 18 septembrie Confirmarea locului
  • 19 septembrie Afișarea rezultatelor finale

Teatru contemporan

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie Afişarea listelor cu candidații înscriși
  • 16 septembrieProbe
  • 18 septembrie Afișarea rezultatelor
  • 18 septembrie Confirmarea locului
  • 19 septembrie Afișarea rezultatelor finale

Arta scurtmetrajului

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrieAfişarea listelor cu candidații înscriși
  • 17 septembrieProba
  • 18 septembrie Afișarea rezultatelor
  • 18 septembrie Confirmarea locului
  • 19 septembrie Afișarea rezultatelor finale

Producție de film documentar

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie Afişarea listelor cu candidații înscriși
  • 17 septembrie Proba
  • 18 septembrieAfișarea rezultatelor
  • 18 septembrieConfirmarea locului
  • 19 septembrieAfișarea rezultatelor finale