Calendar admitere

Graficul de desfăşurare a admiterii la facultăţi
Sesiunea din septembrie 2018

 

1. Matematică şi Informatică

  • 10-11 septembrie Perioada de înscriere
  • 12 septembrie Probele scrise ale examenului de admitere
  • 12 septembrie Afișarea rezultatelor probei scrise
  • 12 septembrie Depunerea contestațiilor la proba scrisă de specialitate
  • 12 septembrie Rezolvarea contestațiilor
  • 12 septembrie Afișarea rezultatelor examenului de admitere
  • 13 septembrie Confirmarea locului obținut
  • 13 septembrie Afișarea rezultatelor admiterii după confirmări
  • 14 septembrie Plata taxei de școlarizare pentru candidații admiși după confirmări
  • 14 septembrie Depunerea cererilor de ocupare a unui loc disponibil după confirmări
  • 14 septembrie Afişarea listei candidaților repartizați pe bază de cerere pe locurile disponibile
  • 14 septembrie Confirmarea locurilor de către candidații repartizați pe bază de cerere
  • 14 septembrie Afişarea rezultatelor finale

2. Fizică

  • 10-13 septembrie Perioada de înscriere
  • 14 septembrie Susținerea testului lingvistic
  • 14 septembrie Susținerea interviului pentru admitere
  • 14 septembrie Afișarea rezultatelor
  • 17 septembrie Depunerea contestațiilor,  afișarea rezultatelor după contestații
  • 18-19 septembrie Confirmări și redistribuiri locuri
  • 20 septembrie Afișarea rezultatelor finale

3. Chimie şi Inginerie Chimică

  • 10-13 septembrie Perioada de înscriere
  • 13 septembrie  Interviu admitere și afișarea rezultatelor
  • 13 septembrie  Depunerea și rezolvarea contestațiilor
  • 14 septembrie  Afișarea rezultatelor în urma contestațiilor
  • 14 și 17 septembrie   Prima etapă de confirmare a ocupării locului
  • 17 septembrie Afișarea rezultatelor după prima etapă de confirmare
  • 18 septembrie  A doua etapă de confirmare a ocupării locului de către candidații admiși la nivel master în urma redistribuirii pe locurile rămase vacante după prima etapă de confirmări
  • 18 septembrie  Afișarea rezultatelor după a doua etapă de confirmare
  • 20 septembrie  Afişarea rezultatelor finale

4. Biologie şi Geologie

  • 10-13 septembrie Perioada de înscriere
  • 14 septembrie Interviu
  • 14 septembrie Comunicarea rezultatelor concursului de admitere
  • 17-18 septembrie Confirmarea ocupării locului
  • 18 septembrie Redistribuirea locurilor disponibilizate
  • 18-19 septembrie   Confirmarea ocupării locului după redistribuire
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

5. Geografie

  • 10-12 septembrie Perioada de înscriere
  • 13 septembrie Interviu
  • 14 septembrie Afișarea rezultatelor inițiale
  • 15-18 septembrie (excepție duminică)  Confirmarea locului
  • 18 septembrie Redistribuirea și afișarea rezultatelor
  • 19 septembrie Confirmarea locului după redistribuire
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

6. Ştiinţa şi Ingineria Mediului

  • 10-13 septembrie Perioada de înscriere
  • 14 septembrie Susținerea interviului. Afişarea rezultatelor interviului
  • 15 septembrie Comunicarea rezultatelor finale
  • 15, 17-18 septembrie   Confirmarea ocupării locului pe care un candidat a fost declarat admis
  • 19 septembrie Glisări și redistribuiri
  • 19 septembrie Confirmarea locului ocupat la buget în urma glisărilor. Confirmarea locurilor la taxă
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

7. Drept

  • 10-12 septembrie  Perioada de înscriere
  • 13 septembrie Proba scrisă/interviu
  • 17 septembrie Afişarea rezultatelor
  • 17-18 septembrie Perioada de contestații și afişarea rezultatelor finale
  • 19-20 septembrie  Confirmarea locurilor, redistribuiri

8. Litere

  • 10-11 septembrie Perioada de înscriere
  • 13 septembrie Examen-proba scrisă/orală
  • 14 septembrie Afişarea rezultatelor inițiale
  • 15 septembrie contestații
  • 16-17 septembrie  Confirmarea locului
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

9. Istorie și Filosofie

  • 10-14 și 17 septembrie Perioada de înscriere
  • 18 septembrie Desfășurarea probelor
  • 19 septembrie Confirmarea locului
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

10. Sociologie și Asistență Socială

  • 10-15 septembrie (excepție duminică) Perioada de înscriere
  • 17 septembrie Evaluarea proiectelor/dosarelor
  • 18 septembrie Anunțarea rezultatelor
  • 18-19 septembrie Confirmarea locului
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

11. Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei

  • 10-11 septembrie  Perioada de înscriere
  • 13 septembrie Susțineri de examen
  • 17 septembrie Afișarea rezultatelor
  • 18 septembrie Confirmarea locului, depunerea cererilor de redistribuire
  • 19 septembrie Afișarea rezultatelor după redistribuire. Confirmarea locului după redistribuire
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

12. Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor

  • 10-11 septembrie Perioada de înscriere
  • 11 septembrie Comunicarea listei cu candidații înscriși
  • 11 septembrie Comunicarea programării susținerii probei de admitere
  • 12 septembrie Culegerea și înregistrarea observațiilor
  • 12 septembrie Susținerea probei de admitere
  • 12 septembrie Prelucrarea datelor. Comunicarea rezultatelor la proba de admitere
  • 13 septembrie Înregistrarea și soluționarea contestațiilor la proba de admitere
  • 14 septembrie Prelucrarea datelor. Comunicarea rezultatelor după distribuirea locurilor
  • 17-18 septembrie Confirmarea ocupării locului
  • 20 septembrie Comunicarea rezultatelor la sfârșitul sesiunii de admitere

13. Studii Europene

  • 10-15 septembrie           Perioada de înscriere
  • 17 septembrie Interviu
  • 17 septembrie Afișarea rezultatelor interviului
  • 18 septembrie Confirmarea locurilor
  • 18 septembrie Redistribuirea locurilor neocupate
  • 19 septembrie Confirmarea locurilor după redistribuire
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

14. Business

  • 10-12 septembrie Perioada de înscriere
  • 12 septembrie Evaluarea portofoliului/dosarului de carieră
  • 12 septembrie Afișarea punctajelor obținute la evaluarea portofoliului/dosarului de carieră
  • 13-14 septembrie Depunerea și soluționarea contestațiilor
  • 14 septembrie Afișarea rezultatelor inițiale după contestații
  • 15-16 septembrie Confirmarea locurilor obținute prin concurs
  • 16 septembrie Redistribuirea locurilor rămase neocupate
  • 17-18 septembrie Confirmarea locurilor după redistribuire
  • 19 septembrie Afişarea rezultatelor finale

15. Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării

  • 10-13 septembrie Perioada de înscriere
  • 14 septembrie Interviuri
  • 15 septembrie Afișarea rezultatelor inițiale
  • 16-17 septembrie Contestații, înregistrarea observațiilor, erorilor, omisiunilor
  • 16-17 septembrie  Confirmarea ocupării locului
  • 18 septembrie Redistribuiri
  • 18 septembrie Afișarea rezultatelor după redistribuire
  • 19 septembrie Confirmarea ocupării locului după redistribuire
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

16. Educaţie Fizică şi Sport

  • 10-12 septembrie Perioada de înscriere
  • 13 septembrie Procesarea datelor
  • 14 septembrie Testul grilă/susținerea proiectelor de dezvoltare a carierei
  • 16 septembrie Procesarea datelor și afişarea rezultatelor
  • 17 septembrie Contestații
  • 17-18 septembrie Confirmarea locurilor
  • 18 septembrie Redistribuiri
  • 18-19 septembrie Confirmarea locurilor după redistribuiri
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

17. Teologie Ortodoxă

  • 10-11 septembrie  Perioada de înscriere
  • 17 septembrie Afişarea rezultatelor
  • 17-18 septembrie  Confirmarea ocupării locului
  • 19 septembrie Redistribuiri
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

18. Teologie Greco-Catolică

Departamentele Cluj și Oradea

  • 10-14 septembrie  Perioada de înscriere
  • 17 septembrie Interviu motivațional, afişarea rezultatelor inițiale
  • 18 septembrie Confirmarea locului
  • 19 septembrie Afişarea rezultatelor finale

Departamentul Blaj

  • 10-14 septembrie  Perioada de înscriere
  • 15 septembrie Interviu motivațional
  • 17 septembrie Afişarea rezultatelor inițiale
  • 18 septembrie Confirmarea locului
  • 19 septembrie  Afişarea rezultatelor finale

19. Teologie Reformată

  • 10-19 septembrie (excepție duminică) Perioada de înscriere
  • 19 septembrie  Prezentarea planului de cercetare
  • 19 septembrie  Afişarea rezultatelor și confirmarea locurilor
  • 20 septembrie  Afişarea rezultatelor finale

20. Teologie Romano-Catolică

  • 10-18 septembrie (în zilele lucrătoare)  Perioada de înscriere (în zilele lucrătoare)
  • 18 septembrie Afişarea rezultatelor
  • 19-20 septembrie Confirmarea locului
  • 20 septembrie Afişarea rezultatelor finale

21. Teatru şi Televiziune

Teatru, film și multimedia/ Actorie și regie

  • 11-13 septembrie  Perioada de înscriere
  • 13 septembrie  Afişarea listelor cu candidații înscriși
  • 14 septembrie  Probe
  • 18 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 19 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 20 septembrie  Afişarea rezultatelor finale

Arta scurtmetrajului/ Producție de film documentar

  • 11-13 septembrie    Perioada de înscriere
  • 13 septembrie Afişarea listelor cu candidații înscriși
  • 14 septembrie  Interviu
  • 18 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 19 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 20  septembrie Afişarea rezultatelor finale

Teatru contemporan

  • 11-13 septembrie Perioada de înscriere
  • 13 septembrie  Afişarea listelor cu candidații înscriși
  • 16 septembrie  Probe
  • 18 septembrie  Afișarea rezultatelor
  • 19 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 20  septembrie Afişarea rezultatelor finale