Calendar admitere

Graficul de desfăşurare a admiterii la facultăţi
Sesiunea din septembrie 2017

 

Matematică şi Informatică.

  • 11-12 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie  Probele scrise ale examenului de admitere
  • 13 septembrie  Afișarea rezultatelor probelor scrise
  • 13 septembrie  Depunerea contestațiilor, rezolvarea contestațiilor și afișarea rezultatelor examenului de admitere
  • 14 septembrie  Confirmarea locurilor prin depunerea diplomei de BAC în original sau prin plata primei rate a taxei de școlarizare și afișarea listelor după confirmări
  • 15 septembrie Plata taxei de școlarizare pentru candidații admiși după confirmări, depunerea cererilor de ocupare a unui loc disponibil după confirmări și afișarea listei cu candidații repartizați pe locurile disponibile
  • 15 septembrie  Confirmarea locurilor de către candidații repartizați pe bază de cerere
  • 15 septembrie Afișarea listelor finale
  • * Facultatea nu organizeaza concurs de admitere pentru sesiunea septembrie 2017.

 

Fizică

  • 11-14 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 15 septembrie  Test grilă,  afişarea rezultatelor la test, depunerea contestaţiilor  și afișarea rezultatelor după contestații
  • 18-19 septembrie  Confirmarea și redistribuirea locurilor
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale

Chimie şi Inginerie Chimică

  • 6-8 septembrie și 11 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 12 septembrie  Test de admitere, afișarea rezultatelor
  • 12-13 septembrie  Depunerea și rezolvarea contestațiilor, afișarea rezultatelor în urma contestațiilor
  • 14-15 septembrie  Prima etapă de confirmare a locurilor
  • 15 septembrie  Afişarea rezultatelor după prima etapă de confirmare
  • 18 septembrie  A doua etapă de confirmare a locurilor de către candidații admiși în urma redistribuirii pe locurile rămase vacante după prima etapă de confirmări
  • 18 septembrie  Afișarea rezultatelor după a doua etapă de confirmări
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale

Biologie şi Geologie

  • 6-8 septembrie  orele 9,00-14,00  și 11 septembrie orele 9,00-12,00  Înscrierea candidaţilor și susținerea testului pentru :
    - specializările în limba română - Biologie, Biochimie, Ecologie și Protecția Mediului, Biologie ambientală, Biotehnologii Industriale
    - specializarea în limba maghiară Geologie
    - specializarea în limba germană Ecologie si Protectia Mediului
  • 11 septembrie Test de admitere pentru linia maghiară (Biologie, Ecologie și Protecția Mediului), ora 13,00
  • 12 septembrie Afișarea rezultatelor
  • 12-13 septembrie  Depunerea contestaţiilor
  • 13 septembrie  Afişarea rezultatelor după contestaţii
  • 13-15 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 18 septembrie  Redistribuirea locurilor disponibilizate
  • 18-19 septembrie  Confirmarea locurilor după redistribuire
  • 19 septembrie  Afișarea listelor finale

Geografie

  • 6-11 septembrie ( fără duminică) Înscrierea candidaţilor
  • 12 septembrie  Afişarea rezultatelor inițiale
  • 13-15 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 16 septembrie  Afișarea rezultatelor intermediare
  • 18 septembrie  Confirmarea locurilor după redistribuire
  • 19 septembrie  Afişarea listelor finale

Ştiinţa şi Ingineria Mediului

  • 6-9  și 11 septembrie  Înscrierea candidaţilor și completarea /predarea eseului
  • 12 septembrie  Comunicarea rezultatelor în urma notării eseului și depunerea contestațiilor
  • 13 septembrie  Comunicarea rezultatelor după soluționarea contestațiilor  
  • 13-16 septembrie Confirmarea locurilor (buget/taxă)
  • 18 septembrie   Glisări şi redistribuiri
  • 18-19 septembrie  Confirmarea locurilor în urma glisărilor (buget/taxă)
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale

Drept

  • 6-8 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie  Proba scrisă
  • 12 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 13 septembrie  Depunerea contestaţiilor şi soluţionarea acestora
  • 13-15 septembrie și 18-19 septembrie Confirmarea locurilor şi redistribuirea locurilor disponibilizate
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale
  • * Acest calendar este valabil pentru învățământul la distanță

Litere

  • 7,8,9 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie Examen/proba scrisă (domeniul LMA)
  • 12 septembrie Examen /proba orală (domeniul LMA)
  • 12 septembrie  Examen/proba scrisă (domeniile Limbă și literatură și Studii culturale)
  • 14 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 15 septembrie  Contestații
  • 16,17,18 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale  

Istorie şi Filosofie

  • 6-9  ȘI 11-12 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 12 septembrie  Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi şi a rezultatelor concursului de admitere
  • 13-16 și 18 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 20 septembrie  Afișarea listelor finale

Sociologie şi Asistenţă Socială

  • 6-9 septembrie  Înscrierea candidaţilor (luni-vineri: 9,00-15,00, sâmbătă: 9,00-12,00)
  • 11 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 11-15 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 18 septembrie  Afişarea listelor finale 

Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei

Pentru toate specializările

  • 6,7 septembrie Înscrierea candidaţilor orele 9,00-13,00
  • 8 septembrie Testul scris
  • 11 septembrie  Afișarea rezultatelor și depunerea contestațiilor
  • 12 septembrie Depunerea contestațiilor orele 9,00-12,00
  • 13 septembrie  Afișarea rezultatelor contestațiilor și a listelor de admitere după contestații
  • 14,15 septembrie  Confirmarea locurilor, depunerea cererilor de redistribuire orele 9,00-13,00
  • 18 septembrie  Afişarea rezultatelor dupa redistribuire și confirmarea locurilor orele 9,00-13,00
  • 20 septembrie  Afișarea listelor finale

Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor

  • 6-9 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 9 septembrie  Afişarea listei cu candidaţii înscrişi
  • 11 septembrie  Culegerea şi înregistrarea observaţiilor (erori, omisiuni,etc.) și comunicarea listei cu candidații admiși/respinși la proba de admitere
  • 12 septembrie  Prelucrarea datelor și comunicarea rezultatelor după distribuirea locurilor
  • 13-14 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 18 septembrie  Afişarea listelor finale

Studii Europene

  • 6-10 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 11-14 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 14 septembrie  Redistribuirea locurilor neocupate
  • 15-19 septembrie  Confirmarea locurilor după redistribuire
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale

Business

  • 6-11 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie  Afişarea rezultatelor iniţiale
  • 11-12 septembrie  Depunerea contestaţiilor
  • 13-15 septembrie  Confirmarea locurilor obţinute prin concurs
  • 15 septembrie  Afişarea listelor finale

Ştiinţe Politice Administrative şi ale Comunicării

  • 6-13 septembrie  Înscrierea candidaţilor  (inclusiv sâmbăta și duminica)
  • 14 septembrie  Afişarea rezultatelor iniţiale
  • 15, 16 septembrie  Contestaţii, înregistrarea observaţiilor, erorilor, omisiunilor (inclusiv sâmbăta)
  • 15-17 septembrie  Confirmarea locurilor (inclusiv sâmbăta și duminica)
  • 18 septembrie  Redistribuirea locurilor rămase neocupate sau disponibilizate ca urmare a neconfirmării și afișarea rezultatelor după redistribuiri
  • 19 septembrie  Confirmarea locurilor după redistribuire și pentru candidații din lista de așteptare
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale

Educaţie Fizică şi Sport

Specializările Educaţie fizică şi sportivă; Sport şi performanţă motrică

Acest calendar este valabil şi pentru admiterea la IFR.

  • 6-8 septembrie  Înscrierea candidaţilor la sediul FEFS Cluj-Napoca, Bistriţa
  • 9 septembrie  Procesarea datelor
  • 11-12 septembrie Traseul aplicativ pentru evaluarea aptitudinilor motrice
  • 13 septembrie  Procesarea datelor și afișarea rezultatelor
  • 14-15 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 16 septembrie  Redistribuiri
  • 18-19 septembrie  Confirmarea locurilor după redistribuiri
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale

Specializarea Kinetoterapie și motricitate specială

  • 6-8 septembrie  Înscrierea candidaţilor la sediul FEFS Cluj-Napoca
  • 9 septembrie  Procesarea datelor
  • 11 septembrie  Traseu aplicativ pentru evaluarea aptitudinilor motrice
  • 12 septembrie  Testul grilă la BIOLOGIE
  • 13 septembrie  Procesarea datelor și afişarea rezultatelor
  • 14 septembrie  Contestaţii
  • 14-15 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 16 septembrie  Redistribuiri
  • 18-19 septembrie  Confirmarea locurilor după redistribuiri
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale

Teologie Ortodoxă

  • 6-7 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 11 septembrie  Examen eliminatoriu pentru specializarea Teologie Ortodoxă Pastorală și examen oral pentru specializările Teologie Ortodoxă Didactică și Teologie Ortodoxă Asistență Socială
  • 12 septembrie  Probe de examen pentru specializările Teologie Ortodoxă Pastorală și Artă Sacră
  • 12 septembrie Afișarea rezultatelor
  • 12-13 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 14 septembrie  Redistribuiri
  • 15 septembrie  Afişarea listelor finale

Teologie Greco-Catolică

Departamentele : Cluj(pentru specializările Teologie greco-catolică didactică și Teologie greco-catolică asistență socială) Blaj şi Oradea ( pentru specializarea Teologie greco-catolică pastorală)

  • 6-15 septembrie  Înscrierea candidaților
  • 16 septembrie  Interviu tematic și afișarea rezultatelor inițiale
  • 18 septembrie Confirmarea rezultatelor (depunerea actelor în original)
  • 19 septembrie  Afişarea listelor finale

Departamentul Cluj ( pentru specializarea Teologie greco-catolică pastorală)

  • 6-12 septembrie  Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie  Admitere în cadrul Seminarului
  • 15 septembrie  Predarea dosarelor de la seminar la facultate
  • 16 septembrie  Examen scris  din  Catehism și Studiu Biblic și afișarea rezultatelor inițiale
  • 18 septembrie  Confirmarea rezultatelor (depunerea actelor în original)
  • 19 septembrie  Afişarea listelor finale 

Teologie Reformată

  • 6-18 septembrie  Înscrierea candidaţilor (cu excepția zilelor de 10 și 17 septembrie), între orele 9,00-16,00
  • 19 septembrie Concursul de admitere, ora 10,00, în sălile 219 și 220 de la sediul facultății, str. Horea nr. 7
  • 19 septembrie  Afișarea rezultatelor și confirmarea locurilor
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale

Teologie Romano-Catolică

  • 11-19 septembrie  Înscrierea candidaţilor (luni-vineri, orele 9,00-14,00)
  • 19 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 20 septembrie  Confirmarea locurilor
  • 20 septembrie  Afişarea listelor finale

Teatru şi Televiziune

Artele spectacolului (Regie) - linia  română

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie  Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 14 septembrie  Etapa I (Proba eliminatorie)
  • 15-16 septembrie Etapa a II-a  (Proba I atelier, monolog)
  • 17 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 18 septembrie  Confirmarea definitivă a celor admişi pe locuri bugetate și cu taxă
  • 19 septembrie Afișarea listelor finale

Artele spectacolului (Actorie) în limba maghiară

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie  Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 14-15 septembrie Etapa I (Proba eliminatorie) și Etapa a II-a  (proba I atelier, proba II monolog)
  • 16 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 18 septembrie  Confirmarea definitivă a celor admişi pe locuri bugetate și cu taxă
  • 19 septembrie Afișarea listelor finale

* Programarea exactă a probelor va fi afișată la avizier.

Artele spectacolului (Regie) în limba română

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie  Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 14 septembrie Etapa I (Proba eliminatorie)
  • 15-16 septembrie Etapa a II-a 
  • 17 septembrie  Afişarea rezultatelor și depunerea contestațiilor
  • 19 septembrie  Rezolvarea contestațiilor, afișarea rezultatelor și confirmarea definitivă a celor admişi pe locuri bugetate și cu taxă
  • 20 septembrie Afișarea listelor finale

Teatrologie (Jurnalism teatral, Management cultural) în limbile română și maghiară

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie  Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 14 septembrie Colocviu/Interviu
  • 15 septembrie  Afişarea rezultatelor
  • 18 septembrie   Confirmarea definitivă a celor admişi pe locuri bugetate și cu taxă
  • 19 septembrie Afișarea listelor finale

Cinematografie, Fotografie, Media în limbile română şi maghiară

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie  Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 14 septembrie Etapa I (Proba eliminatorie)
  • 15 septembrie  Etapa a II-a
  • 16 septembrie Afişarea rezultatelor
  • 18 septembrie   Confirmarea definitivă a celor admişi pe locuri bugetate și cu taxă
  • 19 septembrie Afișarea listelor finale

Filmologie în limba română

  • 11-13 septembrie Înscrierea candidaţilor
  • 13 septembrie  Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 14 septembrie Colocviu
  • 15 septembrie   Afişarea rezultatelor
  • 18 septembrie   Confirmarea definitivă a celor admişi pe locuri bugetate și cu taxă
  • 19 septembrie Afișarea listelor finale