ALAPKÉPZÉS

Preinscriere online ONLINE
ELŐIRATKOZÁS

Felvételi naptár

A 2018. szeptemberi,
alapképzési felvételi naptára az egyes karokon

 

1. Matematika és Informatika Kar

  • A Kar nem szervez őszi felvételit.

2. Fizika Kar

  • szeptember 10–14.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 17.feleletválasztós teszt, 10:00 óra
  • szeptember 17.a feleletválasztós teszt eredményeinek kifüggesztése, 16:00 óra után
  • szeptember 18.a fellebbezések benyújtása (8:00 és 12:00 óra között), és az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően, 14:00 óra után
  • szeptember 19.a megszerzett helyek visszaigazolása, és a megmaradt helyek újraosztása
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

3. Kémia és Vegyészmérnöki Kar

  • szeptember 10–12.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.felvételi teszt, az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 13.a fellebbezések benyújtása és megoldása
  • szeptember 14.az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően
  • szeptember 14. és 17.a megszerzett helyek visszaigazolása – I. forduló
  • szeptember 17.eredmények kifüggesztése a visszaigazolás I. fordulóját követően
  • szeptember 18.a visszaigazolás I. fordulója után megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • szeptember 18.az eredmények kifüggesztése a visszaigazolás II. fordulóját követően
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

4. Biológia és Geológia Kar

  • szeptember 10–12. (9:00 és 14:00 óra között), és szeptember 13., (9:00 és 12:00 óra között)a jelentkezők beiratkozása a kar székhelyén, és felvételi teszt:
    - román tannyelvű szakok: biológia, biokémia, környezetbiológia, ipari biotechnológiák
    - magyar tannyelvű szak: geológia
    - német tannyelvű szakok: ökológia és természetvédelem
  • szeptember 13.felvételi teszt a magyar tagozaton (biológia, ökológia és természetvédelem szakok) 13:00 órától
  • szeptember 13.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 13–14.a fellebbezések benyújtása
  • szeptember 14.az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően
  • szeptember 17–18.a megszerzett helyek visszaigazolása
  • szeptember 18.a visszaigazolás után megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • szeptember 18–19.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

5. Földrajz Kar

  • szeptember 10–13.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 14.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • szeptember 15–18.a megszerzett helyek visszaigazolása (vasárnap kivételével)
  • szeptember 18.a helyek újraosztása és az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 19.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

6. Környezettudományi és Környezetmérnöki Kar

  • szeptember 10–13.a jelentkezők beiratkozása/esszé leadása
  • szeptember 14.az eredmények kifüggesztése az esszé kiértékelését követően, és a fellebbezések benyújtása
  • szeptember 15.az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően
  • szeptember 15. és 17–18.a megszerzett tandíjmentes és tandíjas helyek visszaigazolása
  • szeptember 19.a megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • szeptember 19.az újraosztás utáni tandíjmentes és tandíjas helyek visszaigazolása
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

7. Jogtudományi Kar

  • szeptember 10–12.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.írásbeli vizsga
  • szeptember 14.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 15.a fellebbezések benyújtása és megoldása
  • szeptember 15. és 17–19.a helyek visszaigazolása; a visszaigazolás után megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

8. Bölcsészettudományi Kar

  • szeptember 10–11.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 12.írásbeli vizsga (alkalmazott idegen nyelvek szakterület)
  • szeptember 13.szóbeli vizsga (alkalmazott idegen nyelvek szakterület)
  • szeptember 13.írásbeli vizsga (nyelv és irodalom/kultúratudományok szakterület)
  • szeptember 14.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 15.fellebbezések benyújtása
  • szeptember 16–17.a helyek visszaigazolása
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

9. Történelem és Filozófia Kar

  • szeptember 10–13.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése, és a felvételi eredmények közzététele
  • szeptember 14–15. és 17–18.a helyek visszaigazolása
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

10. Szociológia és Szociálismunkás-képző Kar

  • szeptember 10–15.a jelentkezők beiratkozása (hétfőtől péntekig, 9:00 és 15:00 óra között, szombaton 9:00 és 12:00 óra között)
  • szeptember 17.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 17–19.a megszerzett helyek visszaigazolása
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

11. Pszichológia és Neveléstudományok Kar

Pszichológia szak (román és magyar tagozat)
Gyógypedagógia szak (román és magyar tagozat)

  • szeptember 10–11.a jelentkezők beiratkozása (9:00 és 13:00 óra között)
  • szeptember 12.írásbeli teszt
  • szeptember 13.az eredmények kifüggesztése, a fellebbezések benyújtása
  • szeptember 14.a fellebbezések benyújtása (9:00 és 12:00 óra között)
  • szeptember 17.a fellebbezések megoldásának kifüggesztése, és a felvételi eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően
  • szeptember 18.a megszerzett helyek visszaigazolása; kérvények leadása a megmaradt helyek újraosztására (9:00 és 13:00 óra között)
  • szeptember 19.az eredmények kifüggesztése az újraosztást követően, a megszerzett helyek visszaigazolása (9:00 és 13:00 óra között)
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

Pedagógia szak (román nyelven)

  • szeptember 10–11.a jelentkezők beiratkozása (9:00 és 13:00 óra között)
  • szeptember 14.motivációs esszé és a felvételi eredményeinek kifüggesztése
  • szeptember 17.a felvételi eredmények kifüggesztése
  • szeptember 18.a megszerzett helyek visszaigazolása; kérvények leadása a megmaradt helyek újraosztására (9:00 és 13:00 óra között)
  • szeptember 19.az eredmények kifüggesztése az újraosztást követően, a megszerzett helyek visszaigazolása (9:00 és 13:00 óra között)
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

Óvodapedagógus- és tanítóképző szak (román, magyar és német)

  • szeptember 10–11.a jelentkezők beiratkozása (9:00 és 13:00 óra között)
  • szeptember 12, 13.kommunikációs készségeket és képességeket felmérő, kizáró jellegű vizsga
  • szeptember 14.a kizáró jellegű vizsga eredményeinek kifüggesztése
  • szeptember 17.a felvételi eredményeinek kifüggesztése
  • szeptember 18.a megszerzett helyek visszaigazolása; kérvények leadása a megmaradt helyek újraosztására (9:00 és 13:00 óra között)
  • szeptember 19.az eredmények kifüggesztése az újraosztást követően, a megszerzett helyek visszaigazolása (9:00 és 13:00 óra között)
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

12. Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar

  • szeptember 10–12.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 12.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • szeptember 13.észrevételek begyűjtése és rögzítése (hibák, tévedések stb.) és a bejutott/ kiesett jelentkezők eredményeinek kifüggesztése
  • szeptember 13.az adatok feldolgozása, és az eredmények közzététele a helyek elosztását követően
  • szeptember 14, 17–18.a helyek visszaigazolása
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

13. Európai Tanulmányok Kar

  • szeptember 10–15.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 15.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 17–18.a helyek visszaigazolása
  • szeptember 18.a megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • szeptember 19.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

14. Üzletkötő Kar

  • szeptember 10–13.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • szeptember 14–15.fellebbezések benyújtása
  • szeptember 15–16.a verseny révén megszerzett helyek visszaigazolása
  • szeptember 16.a megmaradt helyek újraosztása
  • szeptember 17–18.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • szeptember 19.a végleges eredmények kifüggesztése

15. Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Kar

  • szeptember 10–14.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 15.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • szeptember 16–17.fellebbezések benyújtása, észrevételek, hibák, elírások rögzítése (vasárnap is)
  • szeptember 16–17.a megszerzett helyek visszaigazolása (vasárnap is)
  • szeptember 18.a visszaigazolás után megmaradt vagy felszabadult helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között, és az eredmények kifüggesztése a visszaigazolási fordulót követően
  • szeptember 19.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően, a várólistán lévő jelentkezők esetén is
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

16. Testnevelés és Sport Kar

Testnevelés és sport; Mozgáskészség és sporttechnika szakok

Az alábbi felvételi naptár a csökkentett óralátogatású képzésre való felvételi esetén is érvényes.

  • szeptember 10–12.a jelentkezők beiratkozása a Testnevelés és Sport Kar kolozsvári székhelyén, valamint a besztercei kihelyezett tagozaton
  • szeptember 13.az adatok feldolgozása
  • szeptember 14–15.gyakorlati pálya a mozgáskészség felmérésére
  • szeptember 16.az adatok feldolgozása és az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 17–18.a helyek visszaigazolása
  • szeptember 18.a visszaigazolás után megmaradt vagy felszabadult helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • szeptember 18–19.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

Kinetoterápia és speciális mozgáskészség szak

  • szeptember 10–12.a jelentkezők beiratkozása a Testnevelés és Sport Kar kolozsvári székhelyén
  • szeptember 13.az adatok feldolgozása
  • szeptember 14.gyakorlati pálya a mozgáskészség felmérésére
  • szeptember 15.feleletválasztós teszt biológiából
  • szeptember 16.az adatok feldolgozása és az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 16.a fellebbezések benyújtása
  • szeptember 17.az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően
  • szeptember 17–18.a helyek visszaigazolása
  • szeptember 18.a visszaigazolás után megmaradt vagy felszabadult helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • szeptember 18–19.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

17. Ortodox Teológia és Tanárképző Kar

  • szeptember 10–11.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 12.kizáró jellegű vizsga az Ortodox pasztorális teológia szak esetében, és szóbeli vizsga az Ortodox valláspedagógia és az Ortodox teológia - szociális munka szakok esetében
  • szeptember 13.felvételi vizsgák az Ortodox pasztorális teológia és az Egyházművészet szakok esetében
  • szeptember 17.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 17–18.a helyek visszaigazolása
  • szeptember 19.a visszaigazolás után megmaradt vagy felszabadult helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

18. Görögkatolikus Teológia és Tanárképző Kar

Intézetek: Kolozsvár (Görögkatolikus valláspedagógia, Görögkatolikus teológia–Szociális munka és Görögkatolikus pasztorális teológia szakok), Nagyvárad (Görögkatolikus pasztorális teológia szak)

  • szeptember 10–14.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 17.motivációs, illetve tematikus interjú a Görögkatolikus pasztorális teológia szak esetén (Kolozsvár), és a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • szeptember 18.a helyek visszaigazolása (az okiratok eredeti példányainak leadásával)
  • szeptember 19.a végleges eredmények kifüggesztése

Intézet: Balázsfalva (Görögkatolikus pasztorális teológia szak)

  • 1szeptember 10–14.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 15.tematikus interjú
  • szeptember 17.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • szeptember 18.a helyek visszaigazolása (az okiratok eredeti példányainak leadásával)
  • szeptember 19.a végleges eredmények kifüggesztése

19. Református Tanárképző Kar

  • szeptember 10–19.a jelentkezők beiratkozása, naponta 09:00 és 16:00 óra között (szeptember 16. kivételével)
  • szeptember 19.interjú (kizáró jellegű vizsga) 10:00 órától, a kar székhelyén, Horea út. 7., a 219-es és a 220-as termekben
  • szeptember 19.az eredmények kifüggesztése és a helyek visszaigazolása
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

20. Római Katolikus Teológia Kar

  • szeptember 10–18.a jelentkezők beiratkozása (hétfőtől péntekig, naponta 09:00 és 14:00 óra között). A beiratkozást követően valamennyi jelentkező bibliaismereti tesztet tölt ki a felvételi bizottság oktatóinak jelenlétében.
  • szeptember 18.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 19–20.a helyek visszaigazolása
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

21. Színház és Televízió Kar

Színművészet (színészképzés) – román tagozat

  • szeptember 11–13.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • szeptember 14.első vizsgaforduló (kizáró jellegű vizsga)
  • szeptember 15.második vizsgaforduló (I. próba – műhely, monológ)
  • szeptember 18.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 19.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

Színművészet (színészképzés) – magyar tagozat

  • szeptember 11–13.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • szeptember 14.első vizsgaforduló (kizáró jellegű vizsga)*
  • szeptember 15.második vizsgaforduló (I. próba – műhely, II. próba – monológ)
  • szeptember 18.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 19.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjas és tandíjmentes helyeket
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

* A vizsgák pontos időzítését a hirdetőtáblára is kifüggesztjük.

Színművészet (rendezőképzés) – román tagozat

  • szeptember 11–13.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • szeptember 14.első vizsgaforduló (kizáró jellegű vizsga)
  • szeptember 15.második vizsgaforduló
  • szeptember 16.az eredmények kifüggesztése és a fellebbezések benyújtása
  • szeptember 19.a fellebbezések megoldása és a végleges eredmények kifüggesztése, a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

Teatrológia (Színházi sajtó; Kulturális menedzsment) – román és magyar tagozat

  • szeptember 11–13.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • szeptember 14.kollokvium/ interjú
  • szeptember 15.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 18.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket
  • szeptember 19.a végleges eredmények kifüggesztése

Filmművészet, fotóművészet, média – román és magyar tagozat

  • szeptember 11–13.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • szeptember 14.első vizsgaforduló (kizáró jellegű vizsga)
  • szeptember 17.második vizsgaforduló
  • szeptember 18.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 19.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket
  • szeptember 20.a végleges eredmények kifüggesztése

Filmelmélet – román tagozat

  • szeptember 11–13.a jelentkezők beiratkozása
  • szeptember 13.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • szeptember 14.kollokvium
  • szeptember 15.az eredmények kifüggesztése
  • szeptember 18.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket
  • szeptember 19.a végleges eredmények kifüggesztése