ALAPKÉPZÉS

Preinscriere online ONLINE
ELŐIRATKOZÁS

Felvételi naptár

A 2018. júliusi,
alapképzési felvételi naptára az egyes karokon

 

1. Matematika és Informatika Kar

  • július 11–14.a jelentkezők beiratkozása, naponta 9:00 és 16:00 óra között (BBTE főépület, Kogălniceanu/Farkas utca 1.)
  • július 15–25.írásbeli vizsgák, eredmények kifüggesztése, a megszerzett helyek visszaigazolása
  • július 26.a végleges eredmények kifüggesztése

2. Fizika Kar

  • július 16–20.a jelentkezők beiratkozása
  • július 23.feleletválasztós teszt, 10:00 óra
  • július 23.a feleletválasztós teszt eredményeinek kifüggesztése, 16:00 óra után
  • július 24.a fellebbezések benyújtása, 8:00 és 12:00 óra között
  • július 24.az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően, 14:00 óra után
  • július 25–26.a megszerzett helyek visszaigazolása, és a megmaradt helyek újraosztása
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

3. Kémia és Vegyészmérnöki Kar

  • július 11–14. és július 16–18.a jelentkezők beiratkozása
  • július 20.felvételi teszt, az eredmények kifüggesztése
  • július 21–22.a fellebbezések benyújtása és megoldása
  • július 23.az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően
  • július 23–25.a megszerzett helyek visszaigazolása – I. forduló
  • július 25.az eredmények kifüggesztése a visszaigazolás I. fordulóját követően
  • július 26.a visszaigazolás I. fordulója után megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 26.az eredmények kifüggesztése a visszaigazolás II. fordulóját követően
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

4. Biológia és Geológia Kar

  • július 11–13. (9:00 és 14:00 óra között), július 14., (9:00 és 12:00 óra között), illetve július 16–18. (9:00 és 14:00 óra között)a jelentkezők beiratkozása, és felvételi teszt:
    - román tannyelvű szakok: biológia, biokémia, környezetbiológia, ipari biotechnológiák
    - magyar tannyelvű szak: geológia
    - német tannyelvű szakok: ökológia és természetvédelem
  • július 18.felvételi teszt a magyar tagozaton (biológia, ökológia és természetvédelem szakok (15:00 órától)
  • július 19. a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • július 19–20.a fellebbezések benyújtása
  • július 20.az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően
  • július 23–25.a megszerzett helyek visszaigazolása
  • július 25.a visszaigazolás után megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 25–26.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

5. Földrajz Kar

  • július 11–18. (vasárnap kivételével)a jelentkezők beiratkozása
  • július 19.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • július 20–24. (vasárnap kivételével)a megszerzett helyek visszaigazolása
  • július 24.a helyek újraosztása és az eredmények kifüggesztése
  • július 25. a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • július 26.a végleges eredmények kifüggesztése

6. Környezettudományi és Környezetmérnöki Kar

  • július 11–14. és július 16–17.a jelentkezők beiratkozása/esszé leadása
  • július 18.az eredmények kifüggesztése az esszé kiértékelését követően, és a fellebbezések benyújtása
  • július 19.az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően (I. forduló)
  • július 20–21. és 23–24.a megszerzett tandíjmentes és tandíjas helyek visszaigazolása
  • július 25.a visszaigazolás után megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között (II. forduló)
  • július 26.az újraosztás utáni tandíjmentes és tandíjas helyek visszaigazolása
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

7. Jogtudományi Kar

  • július 11–13. és július 16–17.a jelentkezők beiratkozása
  • július 18.írásbeli vizsga
  • július 19.az eredmények kifüggesztése
  • július 20.a fellebbezések benyújtása és megoldása
  • július 20–21. és 23–26.a helyek visszaigazolása; a visszaigazolás után megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

8. Bölcsészettudományi Kar

  • július 11, 12, 13, 16.a jelentkezők beiratkozása
  • július 17.írásbeli vizsga (alkalmazott idegen nyelvek szakterület)
  • július 18.szóbeli vizsga (alkalmazott idegen nyelvek szakterület)
  • július 18.írásbeli vizsga (nyelv és irodalom/kultúratudományok szakterület)
  • július 20.az eredmények kifüggesztése
  • július 20.fellebbezések benyújtása
  • július 23.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • július 23, 24, 25.a helyek visszaigazolása
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

9. Történelem és Filozófia Kar

  • július 11–14. és 16–17.a jelentkezők beiratkozása
  • július 18.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése, és a felvételi eredmények közzététele
  • július 19–21. és 23–25.a helyek visszaigazolása
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

10. Szociológia és Szociálismunkás-képző Kar

  • július 11–17.a jelentkezők beiratkozása (hétfőtől péntekig, 9:00 és 15:00 óra között, szombaton 9:00 és 12:00 óra között)
  • július 18.a felvételi első fordulóján elért eredmények kifüggesztése
  • július 18–20. a felvételi első fordulóján megszerzett helyek visszaigazolása; kérvények leadása a megmaradt helyek újraosztására
  • július 23.megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között, valamint az eredmények kifüggesztése
  • július 23–25.a megmaradt helyekre bejutott jelentkezők visszaigazolják a helyet
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

11. Pszichológia és Neveléstudományok Kar

Pszichológia szak (román és magyar tagozat)
Gyógypedagógia szak (román és magyar tagozat)

  • július 11, 12, 13, 16.a jelentkezők beiratkozása (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 17.írásbeli vizsgateszt (a terembeosztást 1 nappal korábban tesszük közzé)
  • július 18.az eredmények kifüggesztése, a fellebbezések benyújtása (9:00 és 12:00 óra között)
  • július 19.a fellebbezések benyújtása (9:00 és 12:00 óra között)
  • július 20.a fellebbezések megoldásának kifüggesztése, és a felvételi eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően
  • július 21, 23, 24.a megszerzett helyek visszaigazolása; kérvények leadása a megmaradt helyek újraosztására (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 25.az eredmények kifüggesztése az újraosztást követően, a megszerzett helyek visszaigazolása (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 26.a megszerzett helyek visszaigazolása (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

Pedagógia szak (román nyelven)

  • július 11, 12, 13, 16.a jelentkezők beiratkozása (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 20.a motivációs esszé és a felvételi eredményeinek kifüggesztése
  • július 21, 23, 24.a megszerzett helyek visszaigazolása; kérvények leadása a megmaradt helyek újraosztására (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 25.az eredmények kifüggesztése az újraosztást követően, a megszerzett helyek visszaigazolása (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 26.a megszerzett helyek visszaigazolása (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

Óvodapedagógus- és tanítóképző szak (román, magyar és német)

  • július 11, 12, 13, 16.a jelentkezők beiratkozása (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 17, 18, 19.kommunikációs készségeket és képességeket felmérő, kizáró jellegű vizsga (a terembeosztást 1 nappal korábban tesszük közzé)
  • július 20.a kizáró jellegű vizsga és a felvételi eredményeinek kifüggesztése
  • július 21, 23, 24.a megszerzett helyek visszaigazolása; kérvények leadása a megmaradt helyek újraosztására (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 25.az eredmények kifüggesztése az újraosztást követően, a megszerzett helyek visszaigazolása (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 26.a megszerzett helyek visszaigazolása (9:00 és 13:00 óra között)
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

12. Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar

  • július 11–13. és 16–17.a jelentkezők beiratkozása
  • július 17.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • július 18.észrevételek begyűjtése és rögzítése (hibák, tévedések stb.)
  • július 18.a felvételi próba eredményeinek kifüggesztése
  • július 19.az adatok feldolgozása, és az eredmények közzététele a helyek elosztását követően
  • július 20., 23–24.a helyek visszaigazolása
  • július 24.a visszaigazolás után megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 25–26.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

13. Európai Tanulmányok Kar

  • július 11–16.a jelentkezők beiratkozása (július 15-én nincs beiratkozás)
  • július 17.az eredmények kifüggesztése
  • július 17–23.a helyek visszaigazolása (július 22-én nem lehet visszaigazolni)
  • július 23.a megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 24–26.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • július 31.a végleges eredmények kifüggesztése

14. Üzletkötő Kar

  • július 13–18.a jelentkezők beiratkozása
  • július 19.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • július 19–20.fellebbezések benyújtása
  • július 20–23.a verseny révén megszerzett helyek visszaigazolása
  • július 23.a visszaigazolás után megmaradt helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 24–25.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • július 26.a végleges eredmények kifüggesztése

15. Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Kar

  • július 11–17.a jelentkezők beiratkozása (szombaton és vasárnap is)
  • július 19.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • július 20–21.fellebbezések benyújtása, észrevételek, hibák, elírások rögzítése (szombaton is)
  • július 20–22.a megszerzett helyek visszaigazolása; kérvények leadása a megmaradt helyek újraosztására (szombaton és vasárnap is)
  • július 23.a visszaigazolás után megmaradt vagy felszabadult helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 24.az eredmények kifüggesztése a visszaigazolási fordulót követően
  • július 25–26.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • július 27.a felvételi végleges eredményeinek kifüggesztése

16. Testnevelés és Sport Kar

Testnevelés és sport; Mozgáskészség és sporttechnika szakok

Az alábbi felvételi naptár a csökkentett óralátogatású képzésre való felvételi esetén is érvényes.

  • július 11–15.a jelentkezők beiratkozása a Testnevelés és Sport Kar kolozsvári székhelyén, valamint a besztercei kihelyezett tagozaton
  • július 16.az adatok feldolgozása
  • július 17–19.gyakorlati pálya a mozgáskészség felmérésére
  • július 20.az adatok feldolgozása és az eredmények kifüggesztése
  • július 21–24.a helyek visszaigazolása
  • július 24.a visszaigazolás után megmaradt vagy felszabadult helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 25–26.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

Kinetoterápia és speciális mozgáskészség szak

  • július 11–15.a jelentkezők beiratkozása a Testnevelés és Sport Kar kolozsvári székhelyén
  • július 16.az adatok feldolgozása
  • július 17.gyakorlati pálya a mozgáskészség felmérésére
  • július 18.feleletválasztós teszt biológiából
  • július 19.az adatok feldolgozása és az eredmények kifüggesztése
  • július 19.a fellebbezések benyújtása
  • július 20.az eredmények kifüggesztése a fellebbezések megoldását követően
  • július 21–24.a helyek visszaigazolása
  • július 24.a visszaigazolás után megmaradt vagy felszabadult helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 25–26.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

17. Ortodox Teológia és Tanárképző Kar

  • július 11–13.a jelentkezők beiratkozása
  • július 16.kizáró jellegű vizsga az Ortodox pasztorális teológia szak esetében, és szóbeli vizsga az Ortodox valláspedagógia és az Ortodox teológia - szociális munka szakok esetében
  • július 17.felvételi vizsgák az Ortodox pasztorális teológia és az Egyházművészet szakok esetében
  • július 18.az eredmények kifüggesztése
  • július 19., 23. és 24.a helyek visszaigazolása
  • július 25.a visszaigazolás után megmaradt vagy felszabadult helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 26.a végleges eredmények kifüggesztése

18. Görögkatolikus Teológia és Tanárképző Kar

Intézetek: Kolozsvár (Görögkatolikus valláspedagógia, Görögkatolikus teológia–Szociális munka, Görögkatolikus pasztorális teológia szakok), Nagyvárad (Görögkatolikus pasztorális teológia szak)

  • július 11–18.a jelentkezők beiratkozása
  • július 19.motivációs, illetve tematikus interjú a Görögkatolikus pasztorális teológia szak esetén (Kolozsvár)
  • július 20.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • július 24.a helyek visszaigazolása (az eredeti okiratok leadása)
  • július 25.a végleges eredmények kifüggesztése

Intézet: Balázsfalva (Görögkatolikus pasztorális teológia szak)

  • július 11–20.a jelentkezők beiratkozása
  • július 21.tematikus interjú
  • július 23.a kezdeti eredmények kifüggesztése
  • július 24.a helyek visszaigazolása (az eredeti okiratok leadása)
  • július 25.a végleges eredmények kifüggesztése

19. Református Tanárképző Kar

  • július 17–23.a jelentkezők beiratkozása, naponta 09:00 és 16:00 óra között (július 22. kivételével)
  • július 24.interjú (kizáró jellegű vizsga) 10:00 órától, a kar székhelyén, Horea út. 7., a 219-es és a 220-as termekben
  • július 25–26.az eredmények kifüggesztése és a helyek visszaigazolása
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

20. Római Katolikus Teológia Kar

  • július 17–20.a jelentkezők beiratkozása (hétfőtől péntekig, naponta 09:00 és 14:00 óra között). A beiratkozást követően valamennyi jelentkező bibliaismereti tesztet tölt ki a felvételi bizottság oktatóinak jelenlétében.
  • július 20.az eredmények kifüggesztése
  • július 23–26.a helyek visszaigazolása
  • július 26.a visszaigazolás után megmaradt vagy felszabadult helyek újraosztása a várólistán lévő jelentkezők között
  • július 27.a helyek visszaigazolása az újraosztást követően, 09:00 és 14:00 óra között
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

21. Színház és Televízió Kar

Színművészet (színészképzés) – román tagozat

  • július 11–13. és 16–17.a jelentkezők beiratkozása
  • július 17.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • július 18.első vizsgaforduló (kizáró jellegű vizsga)*
  • július 20.második vizsgaforduló (I. próba – műhely)
  • július 21.második vizsgaforduló (II. próba – monológ)
  • július 24.az eredmények kifüggesztése
  • július 25–26.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket (naponta 10:00 és 14:00 óra között)
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

* A jelentkezők számának függvényében a kizáró jellegű vizsga egy vagy két napon is lehet.

Színművészet (színészképzés) – magyar tagozat

  • július 11–13. és 16–17.a jelentkezők beiratkozása
  • július 17.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • július 19.első vizsgaforduló (kizáró jellegű vizsga)*
  • július 20.második vizsgaforduló (I. próba – műhely, II. próba – monológ)
  • július 24.az eredmények kifüggesztése
  • július 25–26.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjas és tandíjmentes helyeket (naponta 10:00 és 14:00 óra között)
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

* A vizsgák pontos időzítését a hirdetőtáblára is kifüggesztjük.

Színművészet (rendezőképzés) – román tagozat

  • július 11–13. és 16–17.a jelentkezők beiratkozása
  • július 17.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • július 20.első vizsgaforduló (kizáró jellegű vizsga)*
  • július 22.második vizsgaforduló
  • július 23.az eredmények kifüggesztése és a fellebbezések benyújtása
  • július 25.a fellebbezések megoldása és az eredmények kifüggesztése
  • július 26.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket (10:00 és 14:00 óra között)
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

* A jelentkezők számának függvényében a kizáró jellegű vizsga egy vagy két napon is lehet.

Teatrológia (Színházi sajtó; Kulturális menedzsment) – román tagozat

  • július 11–13. és 16–17.a jelentkezők beiratkozása
  • július 17.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • július 20.a jelentkezők motivációs leveleinek kiértékelése
  • július 21.az eredmények kifüggesztése
  • július 23–24.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket (naponta 10:00 és 14:00 óra között)
  • július 25.a végleges eredmények kifüggesztése

Teatrológia (Színházi sajtó; Kulturális menedzsment) – magyar tagozat

  • július 11–13. és 16–17.a jelentkezők beiratkozása
  • július 17.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • július 19.kollokvium/interjú
  • július 21.az eredmények kifüggesztése
  • július 23–24.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket (naponta 10:00 és 14:00 óra között)
  • július 25.a végleges eredmények kifüggesztése

Filmművészet, fotóművészet, média – magyar és román tagozat

  • július 11–13. és 16–20.a jelentkezők beiratkozása
  • július 17.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • július 18.első vizsgaforduló (kizáró jellegű vizsga)
  • július 20.második vizsgaforduló
  • július 24.az eredmények kifüggesztése
  • július 25–26.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket (naponta 10:00 és 14:00 óra között)
  • július 27.a végleges eredmények kifüggesztése

Filmelmélet – román tagozat

  • július 11–13. és 16–17.a jelentkezők beiratkozása
  • július 17.a beiratkozott jelentkezők névsorának kifüggesztése
  • július 20.kollokvium
  • július 20.az eredmények kifüggesztése
  • július 23–24.a bejutott jelentkezők visszaigazolják a tandíjmentes és tandíjas helyeket (10:00 és 14:00 óra között)
  • július 25.a végleges eredmények kifüggesztése